Volop voorjaar!
Was een tijdje terug Koning Winter nog heer en meester op de landgoederen, inmiddels is dat wel anders. Nu de kou is geweken, de zon volop schijnt en de temperatuur weer oploopt, kleurden sneeuwklokjestapijten de landgoederen wit. Het voorjaar komt er aan! En het gaat hard, want de sneeuwklokjes maken alweer plaats voor andere stinzenplanten, zoals de narcis en de krokus. Naarmate het warmer wordt, kom je op allerlei plekken op Amelisweerd & Rhijnauwen tussen de bomen en op de grasvelden allerlei vroegbloeiers tegen. En hoewel het nog een tijd duurt voor de aronskelk gaat bloeien, overal zie je deze plant met z’n kenmerkende bladeren al verschijnen.
Wil je meer lezen over stinzenplanten? Alweer een paar jaar gelden rond deze tijd was de blog Galantomania, over de liefde voor stinzenplanten, een van de eerste blogs die op deze website verscheen.
Ook is er sinds een paar jaar een handig gidsje over stinzenplanten op de landgoederen. Alles wat we van stinzenplanten op de landgoederen te weten zijn gekomen hebben we samengevat in een mooi gidsje. Dit leuke handzame gidsje kun je onderaan dit bericht bestellen, als handige download.
Gidsje met de 7 mooiste stinzenplantenplekjes
In dit gidsje vertellen we je wat stinzenplanten zijn. En over de geschiedenis van deze planten op de landgoederen. Om je op weg te helpen om de planten zelf te ontdekken, hebben we twee routes voor je uitgestippeld. De eerste is een wandelroute en de tweede is gecombineerde wandel- en kanoroute. Zo zie je de stinzenplanten ook prachtig vanaf het water van de Kromme Rijn, wat extra bijzonder is.
Op beide routes zijn de zeven mooiste stinzenplantenplekjes aangegeven. Natuurlijk hangt het er van af wanneer je er bent, welke bloeiers je kan zien. Check daarvoor het handige bloeiperiode-overzicht in het gidsje, zodat je kan zien in welke periode de verschillende stinzenplanten bloeien.
Wandeling stinzenflora Amelisweerd
Handig natuurlijk, zo’n stinzenplantengidsje, maar misschien vind je het wel veel leuker om met iemand op stap te gaan die je van alles kan vertellen over hoe deze bijzondere planten op de landgoederen terecht zijn gekomen en hoeveel verschillende soorten er zijn. Binnenkort wordt er een wandeling stinzenflora op Amelisweerd georganiseerd door de Vrienden van Amelisweerd. Je leest er binnenkort meer over op Amelisweerd Info.
Veel plezier met het bezoeken van Amelisweerd en geniet van de stinzenplanten.
Bestel hier je stinzenplantengidsje
Bestel hier jouw stinzenplantengidsje als pdf (digitale download) of als kant-en-klaar geprint zakboekje: bestellen stinzenplantengidsje
